Túlfeszültség levezető 2P 20kA (2 típus) túlfesz védő DC 600V Weidmüller 1351340000
Cikkszám: WEID1351340000
Online ár
34 985 Ft / db
Bruttó ár összesen:
..........
Nettó ár összesen:
........ + ÁFA
...
Készleten
Gyártó

Weidmüller
Termék leírás
Túlfeszültség levezető 2P 20kA (2 típus) túlfesz védő DC 600V Weidmüller 1351340000.
A Túlfeszültség-levezető szolár dugaszolható 2P T2 600V/DC VPU II 2 PV 600V DC Weidmüller egy megbízható megoldás a túlfeszültségek elleni védelemre napenergia-rendszerben. Az eszköz 2. típusú vizsgálati osztályba tartozik, és számos specifikációt kínál, hogy optimális védelmet nyújtson a rendszer számára.
Specifikációk:
Névleges DC feszültség: 600 V
Max. PV-feszültség: 600 V
Névleges levezető lökőáram (8/20): 12.5 kA
Max. levezetőáram (8/20): 40 kA
Építési méret: 2M
Max. folytonos feszültség DC: 600 V
Feszültség védelmi szint: 4.4 kV
Feszültség védelmi szint L-N: 2.2 kV
Feszültség védelmi szint N-PE: 2.2 kV
Szerelési mód: DIN (kalap)sín 35mm
Max. tömör vezetőkeresztmetszet (tömör, sodrott): 1.5 mm2
Max. hajlékony vezetőkeresztmetszet (sokeres-sodrott): 1.5 mm2
Jelzés az eszközön: optikai
Védettségi fokozat (IP): IP20
A Túlfeszültség-levezető szolár dugaszolható 2P T2 600V/DC VPU II 2 PV 600V DC Weidmüller ideális választás napenergia-rendszerek számára, hogy biztonságos és hatékony működést biztosítson.
A betétek cserélhetőek:
1351320000 - Túlfeszültség levezető betét Weidmüller VPU II 0 PV 600V DC
Általános információk a túlfeszültségvédőkről:
Otthoni túlfeszültség védelem
A túlfeszültség védelem célja, hogy megóvja az elektromos berendezéseket és rendszereket a hirtelen fellépő feszültségingadozásoktól, melyeket például villámcsapás, hálózati zavarok vagy kapcsolási műveletek okozhatnak. Ezek a hirtelen fellépő feszültségek – más néven impulzusok – könnyen tönkretehetik a háztartási gépeket, elektronikai eszközöket (TV, számítógép, router, stb.), de akár komolyabb tűzesetekhez is vezethetnek.
A túlfeszültség védelem különösen fontos manapság, amikor otthonaink egyre több érzékeny elektronikai eszközt tartalmaznak. Egy jól megválasztott és megfelelően bekötött túlfeszültség levezető hosszú távon biztosítja az eszközök védelmét, és csökkenti a karbantartási vagy csere költségeket.
________________________________________
Túlfeszültség levezetők fajtái
A túlfeszültség levezetőket általában három fő típusba soroljuk, funkciójuk és beépítési helyük alapján:
• T1 (vagy B típus)
Ezek az eszközök a legnagyobb energiájú túlfeszültségek – például közvetlen villámcsapás – elvezetésére szolgálnak. Főként épületek főelosztó táblájában, a villámvédelmi rendszer részeként alkalmazzák őket. Nem védenek finom elektronikát, inkább az infrastruktúra (kábelek, vezetékek, elosztók) védelmére szolgálnak.
• T2 (vagy C típus)
Ezek az eszközök az indukált vagy közeli villámcsapások, illetve egyéb hálózati túlfeszültségek csökkentésére szolgálnak. Általában az al-elosztókba, illetve ipari és lakossági épületek belső hálózatába telepítik őket. Ezek már képesek részben védeni az érzékenyebb készülékeket is.
• T3 (vagy D típus)
Ezeket közvetlenül a készülékek közelében, például dugaljba csatlakoztatva alkalmazzuk. Fő céljuk az érzékeny elektronikai eszközök (pl. számítógépek, routerek, TV-k) finom védelme. Gyakran kombinált formában találkozunk velük, például túlfeszültség-védett hosszabbítókban.
• Kombinált levezetők (pl. T1+T2, T2+T3)
Ezek több funkciót egyesítenek egyetlen készülékben. Például egy T1+T2 kombinált levezető képes elvezetni a nagyenergiájú impulzusokat, de emellett védelmet nyújt a finomabb túlfeszültségek ellen is. Költséghatékony és helytakarékos megoldás.
________________________________________
Túlfeszültség levezető bekötése
A túlfeszültség levezetők szakszerű bekötése kulcsfontosságú a hatékony védelem érdekében. Az eszközöket mindig az elektromos elosztótáblában, az áramkörök elején kell elhelyezni, az alábbi szempontok figyelembevételével:
• Megfelelő földelés: A túlfeszültség levezetők csak akkor működnek hatékonyan, ha jó minőségű, alacsony impedanciájú földeléshez csatlakoznak.
• Minimális vezetékhossz: Az eszköz és a földelő vezeték közötti távolság legyen a lehető legrövidebb. A hosszú vezetékek önmagukban is túlfeszültség forrásai lehetnek.
• Megfelelő sorrend: Ha több típusú túlfeszültség levezető kerül telepítésre (pl. T1 + T2 + T3), figyelni kell a sorrendre, és arra, hogy egymást kiegészítve, ne pedig zavarva működjenek.
• Villanyszerelő szakember: A bekötést minden esetben szakember végezze, mivel a helytelen szerelés nemcsak hatástalan, de veszélyes is lehet.
________________________________________
További fontos tudnivalók
• Karbantartás: A legtöbb túlfeszültség levezető rendelkezik állapotjelzővel. Fontos időről időre ellenőrizni, hogy az eszköz működőképes-e, különösen viharos időszak után.
• Élettartam: A túlfeszültség levezetők nem örökéletűek – a belső alkatrészek idővel elhasználódnak, főként ha gyakran lépnek működésbe.
• Lakásbiztosítás: Bizonyos lakásbiztosítások csak akkor térítik meg a villámkár okozta károkat, ha a lakásban van beépített túlfeszültség védelem – érdemes erről érdeklődni a biztosítónál.